עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

מסביב לשולחן המשחקים - 29/12/2014

29/12/2014 10:46
ערן סונדרפן

כאשר הילדים עסוקים, מפזרים לגו לכל מקום, מרכבים יחד ומשתפים פעולה אחד עם השני, אני נוהג שלא להפריע. אני יושב בצד, לומד/קורא מצטרף לחגיגה שלהם וממתין בסבלנות למקרה של פיצוץ, אז ורק אז אמשוך את מי שצריך לשולחן המשחקים. אבל מה קורה שהפיצוץ לא מגיע? כך חלפה לה שבת לפני שבועיים בלי ששיחקנו ולא משחק אחד.

 

הפיצוץ קרה בשבת האחרונה, כאשר בתי גילתה כבר ביום שישי שחברותיה, השכנות מהבית מצד שמאל, לא תהינה בשבת בבית. אז מה תעשי כל השבת, עם מי תשחקי?, שאלה אותה אמא, התשובה: אשחק עם אבא כל השבת! במילה אחת: הצילו!

 

כך יצא שבשבת אחת הצלחנו לשחק לא פחות מ- 9 משחקים! יחד עם משחק חדש אחד ששוחק במהלך השבוע, בהחלט שבת מוצלחת

 

בצאת השבת אחרי ההבדלה, כאשר כל אחד בביתנו מציין מעשה טוב של האחר, בתי הכריזה הכרזה חשובה: זו הייתה השבת הכי כיפית שהייתה לי מעולם! ואני אומר תודה רבה.

 

 


קודם כל צריך להבהיר שהרעיון הראשוני של המשחק לא מצא חן בעיני. הצורך לשקר בכדי לנצח, לא ממש חינוכי. אבל השותף שלי לאוסף המשחק קנה והזמין, והמשחק הגיע אלי בטעות במקום אליו (זה מה שקורה שמשתמש באתו משתמש להזמנות...) אז ניסינו לשחק בו פעמים.

 

במשחק השחקנים הם סוחרים המביאים סחורות לעיר נוטינגהאם, במשחק יש מגוון סחורות המתחלקות ל- 2 "כשרות" וסחורות "לא כשרות". השחקנים בוחרים איזה סחורה להכניס ומכניסים את הקלפים הרלוונטיים לתוך שקיק. מגישים לשריף של אותו סיבוב ומצהירים מה יש בשקיק. ההצהרה צריכה להיות כמות קלפים + סוג אחד של סחורה כשרה. למרות שבשקיק יכול להיות משהוא אחר לגמרי. לאחר מכאן מתנהל משא ומתן עם השריף לגבי בדיקת הסחורה, אתה יכול לשלם לשריף בכדי שיפתח שק של שחקן אחר. או בכדי שלא יפתח את שלך וכו'... במידה והשריף פותח את השק, במידה ויש שם בדיוק את מה שהצהרת אליו הוא משלם לך, במידה ויש סחורות לא כשרות אתה משלם מס. במידה וכל הסחורות כשרות אבל לא מה שהצהרת לא קורה כלום.

 

בסוף המשחק שחקנים מקבלים נקודות לפי שווי הסחורות שהצליחו להכניס לעיר + בכל סורה מקבלים בונוס עבור  המקום הראשון והשני בכמות (כלומר למי שיש הכי הרבה קלפי סחורה מאותו סוג).

 

איכות המשחק מדהימה, שקיות חמודות עם כפתור סגירה, מבנה הקופסה מתפרק עם מתקן לקלפים שאפשר להשתמש בו. מבחינת איכות חומרים וגרפיקה מגיע למשחק 10 נקודות.

 

המשחק הזה לא עבד אצלנו, הרעיון נחמד (שוב אני לא אוהב את הקטע של לשקר במצח נחושה), אבל כאשר הבן שלי המסכן ניסה לשקר, כל הפנים שלו הפכו להיות כמו עגבנייה אדומה, וטוב שכך שכן מדבר שקר תרחק.

עקרת הבית לא שיקרה בכלל, אחרי הכל היא צריכה לתת דוגמה חינוכית לילדים, וכך לא הצליחה להתקדם, ורק אני שניסיתי לגרום למשחק להיות מעניין מצאתי את עצמי מרושש כי כל הזמן בדקו לי את השק...

 

בקיצור, אחרי שתי משחקים, לא בשבילנו, מועבר במשלוח ישיר לשותף שלי.

 

 

 

עוד משחק חדש בביתנו, שיחקנו בו פעם אחת, בכדי ללמוד אותו, משחק בינוני במחיר קטן.

 

כל שחקן מקבל בתחילת המשחק לוח של עם ולוח של קרקע, מספר פועלים וסמני משאבים. השחקנים מנסים להתקדם בשלוש סולמות, טכנולוגי/קסם, בנית מגדל, או גידול הפועלים שלהם. כאשר אחד השחקנים הגיע לרמה הגבוהה ביותר במסלול הטכנולוגיה שלו, או במסלול בנית המגדל או הצליח להכניס למשחק את כל הפועלים שלו המשחק נגמר, וסופרים נקודות. השחקן שלו הכי הרבה נקודות מנצח.

 

הבסיס למשחק הוא לוח פעולות בו כל שחקן בוחר פעולה, אותו שחקן חייב לעשות את הפעולה שבחר, שאר השחקנים עושים את אותה פעולה או קוצרים משאבים. עבור כל פועל שיש לך בשטח מתאים על לוחות הקרקע שבמשחק אתה מקבל משאב.

 

משחק קליל ונחמד, לפחות מפעם אחת שהספקנו לשחק. ננסה עוד כמה פעמים ונראה לאן נושבת הרוח.

 

 

שיחקנו את אוגוסטוס פעמיים, פעמיים בארבע שחקנים, שני הגדולים אשתי ואנוכי, ופעם נוספת שני הגדולים בני בן ה-4 ואנוכי.

החיוך במשחק השני של בן ה- 4, גרם לי לחייך לא פחות. ההתלהבות שלו להניח את החיל כל פעם שיוצא סמל, לסיים משימות ולקחת עוד אחת גרמה לו אושר. בעיקר עצם העובדה שהוא משחק עם הגדולים.

 

שיחקנו מהר וללא עיקובים מיוחדים בשני המשחקים (ובכלל לאורך כל משחקי השבת) הבן הגדול נצח

אין לי הרבה מה להוסיף על המשחק הזה מעבר למה שכבר צינתי, בהחלט משחק המשפחה הטוב ביותר לשנת 2013.

 

 

זו הייתה בחירה של הבת שלי, שיחקנו עם חבילה לא בסיסית, ומראש אסרנו להשתמש בהגדרה של הארי פוטר. שיחקנו שלושה + קלף עזר מהקופה. הקופה הצליחה לבלבל אותנו פעמים, אבל עדין שיחקנו בכייף וחלק מההגדרות לא היו פשוטות בכלל

 

הפרשי הנקודות בסוף היו קטנים מאוד, עוד משחק משפחתי מוצלח ביותר.


 

 

המלך של טוקיו (זה התרגום המדויק), תורגם לעברית, ואני החזרתי לשולחן את הגרסה האנגלית שברשותי, שני סיבובים, בארבע שחקנים, כן בן ה-4 התעקש לשחק, וקיבל גם הוא מפלצת חמודה

 

במשחק הראשון הבן הגדול נכנס לעיר והתבצר בה, הוא קנה קלף אשר נותן לו יכולת לשלם 2 אנרגיה ולמנוע נזק שעושים לו. הקלף הזה חזק מאוד בארבע ומטה שחקנים, כי במידה והשחקן אוסף הרבה אנרגיה פשוט לא ניתן לחסל אותו והוא נשאר בעיר ומקבל 2 נקודות בתחילת כל תור, בנוסף יצא לי ולו פעמים 5 קוביות בערך של 3, משמע 5 נקודות. כמובן שהוא ניצח.


במשחק השני בני הקטן בעידוד האחים שלו חיסל אותי כבר בסיבוב הראשון, תודה! אין קינוח במלווה מלכה לאף אחד! הצחקוק של בן ה-4 על כך שהוא חיסל את אבא הפשיר אותי ובסוף כולם קיבלו קינוח... (קרמבו).

בסוף של דבר המשחק הגיע למשחק ראש בראש בין הבן והבת שהסתיים שוב בניצחון שלו.  

 

.


זה אחד מהפרויקטים המוצלחים ביותר שהשתתפתי בו ב- KS. משחק בנית חבילה פשוט לארגון, מהיר למשחק, ודורש החלטות נכונות ברכישת הקלפים.

כל שחקן בונה צי חלליות בכדי לחסל את היריב, לכל שחקן 50 נקודות "חיים". במשחק ניתן לקנות חלליות מסחר המעניקות כסף, חלליות מלחמה שתוקפות את האויב וחלליות המרפאות את החיים של השחקן. בנוסף תחנות חלל וכוכבים שונים מעניקים מגוון יכולות.

הקלפים עצמם מחולקים לארבע אומות, צבעים, ורצף של קלפים באותו צבע יכול לגרום לתגובת שרשרת הרסנית לצד השני.

 

המשחק ל- 2 שחקנים, ולמרות שעשינו טעות בתחילת המשחק, כי השחקן הראשון אמור להתחיל רק עם 3 קלפים. עדין היה מוצלח צמוד ומרתק.

 

מה שמוציא אותי מהדעת במשחק החמוד הזה, זו שיטת ספירת החיים. הדבר נעשה בעזרת קלפים ודורש כל הזמן חישוב של כמה קלפים להוריש להוסיף. חבל שאין לוח קטן עם מספרים שאתו ניתן לעקוב.

 

חדש על המדף:

כל ההזמנות מיום שישי השחור הגיעו:


מחכה לאתגר 5X10

 מאוכזב מה"אינסרט" של הקופסה. מיועד לאתגר 10X10.עוד סטפן פיילד לאוסף מתוכנן לאתגר 22X2
 

2015 הולכת, בעז"ה, להיות שנה של הרבה משחקים. כחלק מהרעיון להשתתף באתגר 10X10  ואתגרים נוספים שלקחנו על עצמנו.

כבר במוצאי שבת התחלנו להתארגן לקראת משחק של Lord of the Rings LCG בשבת הקרובה, הדבר דורש הכנה כי יש צורך להכין חבילות קלפים, ובגלל שאנחנו לא רוצים לארגן אותם במקום לשחק החלטנו, אני והבן הגדול שלי, לארגן את הערמות במהלך השבוע.

אני מקווה שאצליח לתת סקירות מרובות על ההתקדמות באתגרים, משחקים חדשים ועוד במהלך השנה.

 

שיהי לכם שבוע טוב ומלא משחקים.

ערן

 

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: