עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

מסביב לשולחן המשחקים - 08/12/2014

08/12/2014 10:56
ערן סונדרפן
ליל שבת מסימיים  לאכול מוקדם, ומנצלים את הרגע בו הקטנים עסוקים בשלהם בכדי להוציא משחקים מורכבים יותר. 


למי שעוד לא שמע או קרא על Legendary, מדובר במשחק בנית חבילת קלפים, בו השחקנים הם גיבורי על המתמודדים מול נבל וראשי וקובצת חברים שבאים יחד אתו. המטרה תמיד היא לחסל את הנבל אבל העלילה משתנה בהתאם לקלף פיתולי העלילה שנבחר למחשק.
הנבל הנבחר היה לוקי שהגיע יחד עם חבריו אויבי אסגרד ועוד שלל יצורים. קלף החוקים קבע כי כל פעם שיצא קלף פיתול (twists) בעלילה לוקי יתחזק, ויידרש מאיתנו עוד כסף או כוח להלחם בו. המשחק יסתיים בהפסד צורם לנו במידה ולא נצליח לחסל את לוקי עד שיצא קלף הפיתול השביעי.
הגיבורים שנקראו לדגל (נבחרו ללא קשר לנבל התורן) היו: האלמנה השחורה, ספידרמן, וולברין, אירון-מן והוקי.
אני הלכתי על אסטרטגיה של ספידרמן וולברין או יותר נכון להגיד שהלכתי על אסטרטגיה של קלפים חומים. השיא היה כאשר הצלחתי בזכות קלפי הרמת קלף להרים ולהשתמש בכל החבילה שלי. 
בסוף המשחק, בו חיסלנו את לוקי, בני הגדול הוביל אלי בכמות הנקודות שאסף, כייף של משחק יחזור לשולחן בקרוב.


הפסקה לצורך השכבת הקטנים לישון, ואשתי היקרה מצטרפת לשולחן, לאור זה צריך משחק משפחתי טוב, וכך לאחר תקופה ש Ticket to ride היה על המדף הוא חוזר לשולחן ובגדול. ההינו רק שלושה שחקנים ובכל זאת חסמנו זה את זה וגרמנו צרות אחד לשני בדרך למילוי המשימות. אני שמרתי את כל 3 המשימות שלי שהיו קצרות יחסית וכללו מעט נקודות. לאחר שביצעתי אותן לקחתי משימות חדשות ליד, למרות שלא הצלחתי לסיים אחת מהם, זו בהחלט לא הייתה טעות, שכן בלי המשימות הנוספות הייתי נשאר עוד יותר מאחור.
אשתי קיבלה 2 משימות גדולות בתחילת המשחק ואחת שהייתה על הדרך, מה שגרם לה לנצח. 
המסקנה היא שצריך לשחק עם הקלפים של התוספת המחלקים את המשימות לארוכות וקצרות, כך שאין מצב ששחקן אחד מקבל יותר מידי משימות ארוכות ששות הרבה נקודות.

Marvel Dice Masters: The Uncanny X-Men - Starter Set
שבת בצהרים, הבת הלכה לחברה, אמא והקטנים הלכו לנוח. אני והגדול משחקים שתי סיבובים של Dice Masters. 
המשחק הראשון שיחקנו 6 דמויות, 15 קוביות ו- 20 נקודות חיים לכל אחד. המשחק היה מתיש, בעיקר כי נתקענו בשלב שבו אף אחד לא תוקף ורק מוסיף קוביות לשדה הקרב. 
המשחק השני כבר היה מוצלח יותר, 8 דמויות, 20 קוביות ו- 20 נקודות חיים. שילוב טוב יותר של קלפים מבחינתי גרם לזה שבכל תקיפה יכולתי לנטרל לפני הקרב עצמו שתי יחידות שלו. בעוד הוא הביא כמות גדולה של קוביות לקרב בעלות אפס, בזכות הסוכן נייק פריי. אני אצטרך למצוא פתרון לקלף הזה המעניק יכולת לזמן לקרב יחידות נוקמים בחינם. הוא ניצח אבל הקרב היה צמוד ומהנה יותר מהראשון. 
בסוף המשחק ישבנו שנינו והתארגנו לסבב הבא.


חצי שעה לפני מנחה, פותחים את המשחק הזה, זו הפעם הראשונה שאנו משחקים בו, משחק פשוט מאוד, על השולחן טירות אותם השחקן מנסה לכבוש, על כל טירה כתוב מה הדרישות לכיבוש הטירה, סוסים, קשתים, חיילים ומפקדים, אלו רשומים בשורות נפרדות על הקלף. שחן זורק 7 קוביות ומנסה להשלים דרישות לטירה, אבל הוא חייב להשלים שורה אחת כל פעם, ואז לזרוק שוב את הקוביות. במידה והתחיל בטירה אחת לא יכול להמשיך באחרת. במידה והצליח להשלים את כל השורות מקבל את הקלף אילו. יש מספר צבעים של טירות. וכל טירה שווה נקודות, אבל במידה ושחקן אסף את כל הטירות מאותו צבע, הוא מקבל נקודות על הסט כפי שמצוין על אחורי הקלפים. 
מצד אחד שחקנים מנסים לאסוף סדרות מצד שני צריך להשים לב שאחרים לא זוכים בסדרות משלהם. משחק מהיר וקל ללימוד. לדעתי מתאים לילידם מגיל 7 ומעלה אולי אפילו 6. לא משחק לשחקנים כבדים למרות שהוא מבית FFG.

פרויקטים ב- KS


VICEROY הוא משחק בנית פירמידה, בו השחקנים צריכים להניח קלפים על השולחן בצורת פרמידה כבסיס לקומות הבאות. בנית קלף בקומה השנייה דורשת העמדת שתי קלפים כבסיס וכו'.  עלות הקלף והבונוס שלו תלוי בגובה בה הקלף עומד בפירמידה. המשחק, שלהוצאתו נדרשו רק 10K$ הגיע כבר ל- 108K$ נכון לשעת כתיבת שורות אלו ועולה 22+13 $ לשליחה של עותק 1 לארץ.


חדש על המדף:


עוד משחק של סטפן פיילד! רק זה לא יכול לעמוד ליד חבריו בגלל הגודל שלו....


המשחק הזה מעמיד אותנו ברצף קניה של עוד סט LCG.


אין לי שמץ של מושג על המשחק הזה, אבל הוא עלה 45 ש"ח אז הזמנתי, נראה מהוא שווה...


מראשי הקודח:

אז החלטית להצטרף לאתגר 10X10. ההתלבטות שלי הייתה בעיקר בגלל שלשחקן כמוני שלו כמעט 600 משחקים בבית יש ניגוד אינטרסים, מצד אחד לשחק כמה שיותר משחקים מהאוסף, בדגש על משחקים שלא ראו שולחן עד היום. מנגד הרצון להתעמק במשחקים ולהכיר אותם ישר והפוך (כאשר הקופסה סגורה יטב בכדי שחלקים לא יתפזרו...)

לכן בחרתי להשתגע לגמרי, ורשמתי שלוש רשימות:
  1. 10 משחקים שאותם אשחק 10 פעמים - לרשימה
  2. 10 משחקים, 5 כבדים 5 משפחתיים אותם אשחק 5 פעמים.לרשימה
  3. 22 משחקים, כאלו שבעיקר לא שיחקתי כלל, שאשחק 2 פעמים לפחות. - לרשימה
החל מינואר השנה אציין בכל משחק לאיזה רשימה שיך, אם בכלל, וכמה הספקתי לשחק מול המטרה.

שיהי לכם שבוע מקסים
ערן.
מלכה
10/12/2014 11:38
המסקנה היא שצריך לשחק עם הקלפים של התוספת המחלקים את המשימות לארוכות וקצרות, כך שאין מצב ששחקן אחד מקבל יותר מידי משימות ארוכות ששות הרבה נקודות.

מה זה? לא שמעתי על התוספת ונשמע מענין
ערן סונדרפן
10/12/2014 12:12
www.boardgamegeek.com/boardgameexpansion/24439/ticket-ride-usa-1910
מלכה
10/12/2014 13:56
תודה, עד היום לא ידעתי שזו הרחבה:)
זה באמת חובה, במיוחד שהבן שלי יודע את כל היעדים בע"פ
מלכה
16/02/2015 18:49
קנינו את ההרחבה. ואכן יש מלא יעדים חדשים אבל אני לא רואה בהוראות משהו מיוחד. פשוט לערבב הכל ולשחק. אז כן יכול להיות שאחד יקבל קלפים שווים יותר. לא ?!
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: