עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

מסביב לשולחן המשחקים - 30/11/2014

30/11/2014 11:11
ערן סונדרפן
כבר ביום שיש בבוקר הילדים התייצבו בחדר המשחקים לבחור משחק לשבת, למה? כי בשבת האחרונה נסענו להתארח, והילדים לפני היציאה לבית ספר והגן בחרו, כל אחד משחק אחד, לקחת איתנו.


זה המשחק הראשון משנת 2014 שנמצא בביתנו, ובהחלט כבר עכשיו ברור שמדובר בהצלחה. יש לנו את הסט שבתמונה + 60 שקיות שפתחנו, סה"כ 164 קוביות +  158 קלפים. יש לנו גם את הסט החדש, אבל עוד לא התחלנו להשתמש בו.

המשחק הוא שילוב של מג'יק ו- בנית חבילה, או יותר נכון להגיד בנית שק קוביות. מתחום המג'יק נלקחו 2 דברים עיקרים, הראשון איסוף קלפים+קוביות - המשחק מגיע בערכת בסיס הכוללת 44 קוביות ו- 38 קלפים, המכילים חומר מספיק למספר משחקים. בנוסף ניתן לקנות שקיות המכילות בכל שקית 2 קלפים ו-2 קוביות. 
אני אישית בדרך כלל לא אוהב את זה שפותחים מעטפה ולא יודעים מה מקבלים, אני יותר בקטע של ה- LCG של חברת FFG, שם בכל חבילה יודעים מה מקבלים, אבל במשחק הזה הקטע של השקיות האקראיות דווקא תפס אותי, הסיבה לכך היא הדרך בה בוחרים את הקלפים + הקוביות שכל שחקן מביא למשחק.
לפני המשחק כל שחקן צריך לבחור דמויות (קלפים) ולהביא אותם עם כמות מסוימת של קוביות. במשחק סטנדרטי שחקנים מביאים 6 דמויות ו- 15 קוביות. מיכון שבקופסת הבסיס יש רק 2 קוביות לקלף (ויש 3 סוגי קלפים לכל דמות) ולעתים ההגבלה על הקלף אומרת שניתן להביא מקסימום 5 קוביות לקלף המדובר, אז קבלת קוביות נוספות, גם אם יש לי כבר את הקלף לא מפריעה לי. לכן יש סיכוי גבוהה מאוד שבתוך שקית שאני פותח יהי משהוא שאני צריך, לפעמים זה קלף וקובייה ולפעמים זו רק הקובייה . ולא כמו שקורים לפעמים במג'יק ומשחקי איסוף קלפים אחרים שכל השקית עם 5 הקלפים לא שווה לך כלום.

לאחר שכל שחקן בחר דמויות והציב קוביות בכמות הנדרשת, השחקנים מנהלים קרב, בתורו שחקן מוציא מהשק שלו 4 קוביות, זורק אותם פעם ראשונה, יכול, במידה ורוצה, לזרוק חלק או את כולם שוב, קונה בעזרת הקוביות קוביות נוספות, שיכנסו לשק ברגע שזה יתרוקן. מעלה יחידות לשדה הקרב, חוסם יריבים, פוגע ביחידות שלהם או ב"חיים" של השחקן השני עד שאחד מהצדדים מגיע ל- 0 חיים (מג'יק...).

חוקי המשחק פשוטים מאוד ואחרי שני משחקי ניסוי (לפי המלצת החוברת) אשר כללו רק 2 גיבורים לכל צד ו- 10 חיים, שקענו לתוך שתי קרבות קרבות של 6 גיבורים ו-20 חיים. הבן שלי בחר קבוצת נוקמים מטורפת אני הלכתי על הצד של X-MEN. ובקרבות צמודים שלקחו רק 15-20 דקות, בילינו בכייף ובהנאה רבה.
אורכו הקצר של המשחק, וההתנהלות שלו מצד לצד, גורמת לכך שגם חוסר מזל בזריקת הקוביות לא מונע הנאה. זה אינו משחק רציני וכבד שהשלכת תוצאה לא רצויה בקוביות גורמת לשחקן לברוח ולהימנע מלשחק בו, גם לי וגם לבן שלי יצאו זריקות לא טובות אבל שנינו צחקנו, עשינו אתם את המיטב והמשכנו הלאה.
 
אני מאמין שנראה עוד הרבה משחקים של DICE MASTER בביתנו זה משחק שיכול למלא זמן של 20 דקות לפני סיום שבת או לפני תפילה. ממליצים בחום.


אני בטוח, עכשיו יותר מאי פעם, שזה המשחק המופשט הטוב ביותר שיש לנו בבית, למה אתם שואלים? אז התשובה היא פשוטה, הוא חוזר לשולחן שוב ושוב, וגם לי לא אכפת לשחק אותו בכל עת שהוא מגיע לשולחן.

פעם בעוד אני נוהג באסטרטגיה זהירה, ומקדם בנחת כל צבע שנמצא בקו האחורי, בני ובתי נהגו בצורה יותר "אלימה" וקדמו 2 צבעים קדימה בריצה של 6/8 במכה. התוצאה לא איחרה לבוא, והניצחון היה של הבכור, וזה אחרי שהוא החליף את הסט שלו, לא פחות משלוש פעמים במהלך המשחק.


הקטנים מאוד נדבקו למשחק הזה, למרות שהקטן בן העוד רגע 4, עדין לא מצליח, ובצדק, להשתלט על החוקים. בכל זאת הוא לא מוותר ומנסה כל פעם בחדש להבין את כל התמורות של המשחק. 
שיחקנו עד 3 אריחי גבינה, והשתדלנו לעזור זה לזה. עוד סיבוב מוצלח למשחק שגורם לי לרצות לאכול פרוסת גבינה.אז מה הגיע אלינו בזמן האחרון?


פרויקט KS שהיא אחריו סדרה הכוללת עוד משחק שאמור לצאת בקרוב, ופרויקט נוסף ב- KS שאמור לעלות בקרוב. שמעתי הרבה דברים טובים אליו, מחכה לנסות אותו.


עוד פרויקט KS שנחת השבוע, מקווה גם לטוב ממנו.


שיהיה שבוע מקסים ורב משחקים.
ערן
מלכה
01/12/2014 18:49
DICE MASTER נשמע כמו ממש מאסטר לבן שלי:)
איפה קונים ואיך מתחילים איבדתי אותך כשקראתי 60 שקיות
ערן סונדרפן
02/12/2014 09:26
בוקר טוב.
ארכת בסיס עולה 70 - 75 ש"ח +- וניתן להזמין מפה:
www.cardhaus.com/catalog/board_games/marvel_dice_masters_uncanny_xmen_starter/280833
זה הבסיס, אבל בכדי לקבל עוד קלפים וקוביות צריך לקנות שקיות. יש אפשרות לקנות חבילה של 90 מהאתר הזה, ואז במידה ויש כפולים להחליף עם מישהו יש לנו קבוצה בפייס...
www.miniaturemarket.com/wzk71660.html
זה יוצא 400 ש"ח, אבל אפשר לבדוק אם מישהו רוצה להתחלק מראש.
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: