עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

מסביב לשולחן המשחקים - 09/11/2014

09/11/2014 10:03
ערן סונדרפן
עוד שבוע עבר חלף, ושבת קצרה עברה גם היא, ללא הספקים גדולים, רק 2 משחקים הגיעו לשולחן השבת. בצפייה לשבוע עמוס יותר. (במשחקים כמובן)


FLEET הנו משחק קלפים שעושה 2 דברים שאני מאוד אוהב בכדי שמשחק קלפים יזכה להיות בארון המשחקים שלי.
במהלך המשחק השחקנים בונים ציי ספינות דייג, רוכשים ספינות, מצוותים אליהם אנשי צוות, דגים דגים וצוברים נקודות לסיום המשחק.
הדבר הראשון שאני אוהב במשחק זה שלכל קלף יש כמה אפשרויות לשימוש, או כספינה או ככסף או כאיש צוות. והשחקן צריך להשתמש בקלפים שברשותו בחכמה.
הדבר השני שאני אוהב במשחק זה שכל השחקנים מתחילים בדיוק עם אותם קלפים, וכל הקלפים זמינים לך מיד בתחילת המשחק.
בכדי להוציא ספינות לים השחקנים צריכים לרכוש, במכירה פומבית פתוחה, רישיונות דיג, אשר מספקים גם יכולת מיוחדת לשחקן. לרישיונות מחיר מינימום, כך שלא ניתן לקבל במחיר נמוך מידי ליכולת שלו. ככל שיש לשחקן יותר רישיונות מאותו סוג, היכולת המיוחדת מתעצמת.
כמו כל משחק הכולל מכירה פומבית, האפקט הזה קצת מתפספס ב-2 שחקנים, אבל העובדה שבתחילת המשחק מוצאים מחבילת הרישיונות בצורה אקראית כמה מהרישיונות, גורם לחוסר ידיעה כמה רישיונות יש, וגורם לשחקנים להתעקש על רישיונות המוצאים בכל סיבוב.
בסוף המשחק מקבלים נקודות על: רישיונות + דגים שברשותך + שווי ניקוד של הספינות
משחק נחמד מאוד, שיחקנו ב- 2 שחקנים, ובעוד אני השתדלתי להוציא כמה שיותר ספינות, הבן שלי רכש כמה רישיונות שווים שהעניק לו - 20 נקודות. בסופו של משחק סימנו צמודים בהפרש של כ- 6 נקודות.
משחק נחמד מאוד, 30 דקות, מהנה ואחד מהפרויקטים של KS שאני לא מצטער אליהם.


RIALTO הוא משחק מבית היוצר של אחד היוצרים האהובים עלי, סטפן פיילד. ולמרות שהוא נחשב לאחד המשחקים ה"קלילים" שלו, מצאתי את עצמי בסוף המשחק מרגיש שיש לי עוד הרבה מה ללמוד ולעשות במשחק הזה.
כמו רוב המשחקים של סטפן, אתה לא ממש מרגיש שיש נושא למשחק, יש פה סלט של מכניקות שיוצרת מרוץ להשגת נקודות תוך כדי שליטה בשטח ניהול קלפים וקנית יכולות מיוחדת שאולי יעזרו לך להשיג יותר נקודות.
לוח המשחק מחולק לאזורים, אזורים אלו מחולקים לשתי גווני צבעים, כחולים ואדומים, על הלוח מפזרים מספרים בצורה אקראית בכדי לראות איזה אזור ראשון ואיזה אחרון ב- 6 סיבובי המשחק. 
השחקנים בוחרים קלפים, מתוך סטים של קלפים אקראיים שנפתחים על השולחן, ובעזרתם מנסים ליצור שליטה על שטחים, קנית מבנים, קבלת חיילים להנחה על הלוח, קבלת נקודות ניצחון, קבלת נקודות השפעה לניצחון בשוויון ויכולת לקבוע את ערך השטחים . ערך כל שטח נקבע במהלך המשחק על ידי השחקנים.
זו הפעם השנייה בסך הכל שאני משחק ב- RIALTO וכמו כל משחק של סטפן, אני יודע שזו רק ההתחלה.
ידרשו עוד לפחות 8 + משחקים בכדי שארגיש שאני שולט בו, וזה לכשעצמו מצדיק את נוכחות באוסף שלי.
גם הפעם סימנו בהפרש קטן של 8 נקודות שזה בהחלט צמוד למשחק כזה.


חדש על המדף:


פרויקט KS שהשתתפתי בו העניק לי השבוע 3 עותקים של המשחק הזה. הראשון ברצף של היוצר שכבר מתכונן להוציא משחק שלישי בסדרה. מקווה שיגיע בקרוב לשלוחן המשחקים שלנו.


פרויקטים ב- KS:


משחק מעניין בו השחקנים שודדים בתים בניסיון למצוא ציוד הנדרש להם עבור משימות שקיבלו. השחקנים יכולים להפוך לאלימים או להיות לא אלימים, ולדבר יש השפעה על מהלך המשחק. 

Project image

את הרכבת הזאת כנראה שלא כדי לפספס - KEYFLOWER נבחר על ידי רבים כממשחק האירו הטוב ביותר לשנת 2012, ופה ניתן לרכוש אותו ואת התוספות שלו.


מראשי הקודח:

רבים מכם ודי שואלים לאן נעלמו הילדים הקטנים? אז בשבתות האחרונות בן ה- 3.5 ובת ה- 6 הולכים בשבת בצהרים לשחק אצל בנות הדודים (בבית הצמוד) כך שלא זנחתי אותם! הם זנחו אותי! 

בימים אלו אני שוקל את הצטרפותי לפרויקט 10X10 של - BGG. העובדה שאנו משחקים בעיקר בשבתות וחגים, ושיש רק 53 שבתות בשנה מציבות אותי בנקודה של 10 משחקים שרק אותם אשחק כל השנה. לצערי קבוצת המשחק הקבוע שלי בחורף, במוצאי שבתות, עדין לא התאפסה על עצמה, כך שהמשימה כבדה מידי. במידה והחברה יתאפסו ונתחיל להריץ ערב שבועי שוב אחשוב ברצינות לחזור לפרויקט.

סיכומי התערוכה באסן, וגל סרטוני הביקורת נמצאים עכשיו בשיא. זהו הזמן בו אני מישר קו על משחקי השנה ומתחיל לבדוק אילו משחקים אני מתעד לרכוש מהשנה החולפת.
כפי שכתבתי בעבר אני מצמצם את הרכש שלי ל- 18 יחידי סגולה, משחקים שהכי נראים (בביקורות המצולמות)  ונשמעים (בקריאת ההוראות) לי. במהלך השנה נאספים ברשימת המשחקים המרתקים אותי כ- 40 משחקים שונים ובימים אלו אני מצמצם את הרשימה, ומעביר אחריות לשותף שלי על חלק מהמשחקים.
בשנתיים האחרונות פעלתי בצורה זו ולמעט משחק אחד, (Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords) לא התאכזבתי ממה שרכשתי.


שבוע מוצלח ורב משחקים,
ערן
Lili
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: