עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

מסביב לשולחן המשחקים - 19/10/2014

19/10/2014 10:04
ערן סונדרפן
אין כמו חג שבעה ימים בכדי לשחק בו כמה שיותר משחקים. דקה לפני החזרה לשגרה הצלחנו להוריד אבק למשחקים ישנים ולהפיך חיים במשחקים חדשים.


חדש על השולחן: זו הפעם הראשונה שאני משחק במשחק הזה. לעומת זאת בני הגדול, בן ה-10 שיחק אותו כבר בקיץ אצל גיסי (שותפי לאוסף המשחקים). היה כייף לשבת וללמוד משחק מפיו של בני. הוא הסביר בצורה ברורה ולמעט חוק אחד אותו בוא פספס, יצאנו אשתי ואני בידיעה ברורה כיצד משחקים את המשחק מיד כאשר סיים להסביר.
במשחק השחקנים בונים לונה פארק בניסיון להרוויח הכי הרבה כסף. השחקנים מקבלים משימות שונות, שעוזרות מאוד לכוון את השחקן לגבי מה הוא צריך לעשות. השחקנים משליכים קוביות המראות את הפעולות השונות, בונים מתקנים ודוכנים מנקים את הזבל שהפארק יצר, ומביאים מבקרים מתאימים למתקנים שבנו.
משחק מהנה מאוד, צפו למבט ראשון בקרוב.


בחכמה רבה, שלחתי את בני בן ה-3.5 לסל המשחקים עם המשחקים המיועדים +- לגילו, וזה מה שהוא שלף.
תוך כידי פתיחת הלוח שברתי את הראש כיצד אני מסביר לו שהמנצח הוא זה שהקובייה הכי אחורית שלו היא הכי קדמית.... ואז ויתרתי ואמרתי לו שהראשון  שמצליח להביא את אחת הקוביות לסוף המסלול מנצח.
הוא לא הצליח להבין איך בדיוק מקבלים נקודות בכל צבע, הוא כן חיבר בן צבעים אבל לא במקום האידאלי. מנגד תוך כידי משחק הוא השתפר והניח חתיכות עם 2 צבעים בצורה כזאת שיקבל נקודות על שתי הצבעים. מה שאומר שמשהו נקלט.


בתי בת ה-6 בחרה בתור שלה שלה לשחק ג'מיקה, משחק פיראטים חביב לילדים מגיל 8 ומעלה. השחקנים משליחים שתי קוביות שקובעות את ערך הפעולה של הקלפים. לכל שחקן 3 קלפים והוא בוחר לפי ערך הקוביות את הקלף המתאים ביותר. במשחק 3 משאבים: זהב - למי שיהיה הכי הרבה ממנו בסוף המשחק ינצח, אבל בדרך השחקנים משלמים על עגינה בנמלים. אוכל - בכדי שהצוות יאכל משהו בלב ים, ותותחים - בכדי לסייע לקוביית הקרב. לכל שחקן ספינה בת 5 תאים בה הוא יכול לאחסן את המשאבים שקיבל, כאשר הטריק הוא שאם כל התאים מלאים וקיבלת משאב אתה צריך לפנות תא של משאב מסוג אחר.
בנוסף סביב האי יש תיבות אוצר היכולות להכיל קללות, זהב, או יכולות מיוחדות.
המשחק מסתיים כאשר אחד השחקנים עושה הקפה שלמה מסביב לג'מיקה, השחקן לו הכי הרבה זהב מנצח.
משחק מהנה וכפי בעיקר שמשחקים ב- 4+ שחקנים (מקסימום 6)


כאשר סבתא מגיע לחג, ולא משנה מאיזה צד, משחקים משחק שסבתא מכירה, כאשר קלטתי שיושבים סביב השולחן 4 שחקנים כבר היה מאוחר מידי (קאטן הוא משחק ל-3! אי אפשר לשחק ב-4 הלוח קטן מידי ותמיד שחקן אחד ולפעמים 2 יתקעו על חשבון האחרים), שיחקנו בכל זאת ב-4. כבר בתחילת המשחק הניחו בתים בשתי קצוות המשושה מה שגרם לכך ששתי שלישים של הלוח היו בלתי ניתנים לבניה.שיחקנו רק עד 6 נקודות וזה היה מספיק. תודה.


חדש על השולחן: יש יוצרי משחקים שכל משחק שהם מוציאים הוא פנינה אצלנו בבית. UWE רוזנברג הוא אחד מהם. במשחק השחקנים מיצרים זכוכית ואבן בכדי לבנות בתים שיעניקו להם יכולות מיוחדות ונקודות בסוף המשחק. שתי דברים שכבר מצאו חן מבחינתנו:
1. כמות המבנים, לא עברנו על 10% מהם, מה שאומר שיש לנו עוד הרבה לראות.
2. מכניקת היצור כוללת שני גלגלים שזזים טיפה שונה מכל משחק אחר (יש לUWE עוד משחק עם הפטנט הזה בו עוד לא שחקתי.
היה כיף, קצר - רק 4 סיבובים, ובעל פוטנציאל לעוד. צפו במבט ראשון בקרוב.


מאחר ובני סיים לקרוא את ההוביט החלטנו לצאת למסע גם אנחנו. גאנדלוף בחר בנו למסע ויצאנו לדרך עם 6 גמדים בלבד. לפתע נתקלנו ב- 3 טרולים מפחידים, שלא רק שרצו לבשל אותנו, הם לכדו בשק וחיסלו את כל הידיים שאספנו בדרך. ולמרות שהצלחנו לחסל טרול אחד מצאנו את עצמנו מפסידים למשחק.
אין כמו משחק הדורש מהשחקנים עבודת צוות מצד אחד, ומטרות שונות לפי ההרפתקה המשוחקת.
כבר קבענו מטרה לבנות חבילות מתאימות יותר להרפתקה זו ולצאת מחדש לדרך להר הבודד.


השבת נכנסה יחסית מוקדם, והילדים היו במיטות בשעה נורמלית. אני מניח על השולחן 10 משחקים שאני יודע שאשתי אוהבת. היא בוחרת שלוש מתוכם אני בוחר בזה.
30 דקות על השעון, והניצחון שלה בגלל שאני לקחתי סיכון מיותר שיהיה לי עוד סיבוב. הפרש הנקודות בנינו הוא..... נקודה 1! באם היה תור נוסף הייתי עוקף אותה ב- 40 נקודות.
משחק שכייף לחזור אליו כל פעם מחדש. מהנה מאתגר וצבעוני.


משחק חדש על השולחן: אני חושב שזה המשחק השני שיש לי בו מכניקת בנית החבילה היא לא העיקר אלא מוכנסת לתוך המשחק בדרך צדדית.+ שליטה בשטח, ניהול משאבים, מעדן לכל חובב משחקים! 
השחקנים קונים בדים בשוק תופרים בגדים מוכרים אותם או משכירים אותם לאנשי החברה הגבוהה. ובנוסף שוכרים תפרנים למתפרה שלהם
להבדיל מ- STEAM PARK אתה מתחיל את המשחק בלי שום כיוון ברור, המון דברים לעשות והשאלה היא מה ומתי.
אהבתי את הקטע שכל הקלפים ביד שלך ומהם אתה בוחר 3 קלפים לכל סיבוב, בנוסף אהבתי שאני יכול לזרוק קלף מהיד מתי שנראה לי שהוא תוקע אותי .
צפו למבט ראשון בקרוב.


עוד סיבוב של חיבורים, שנגדע הפעם בגלל שהבן הקטן בן השנה וחצי הפך את הלוח! הפעם שיחקנו 4, שלושת הילדים ואני. היה מהנה עד הרגע הדרמטי.


משחק מהנה שלנו יש רק 3/5 ממנו לאחר שבאחת הפעמים ששיחקנו בו אחד השחקנים הצליח להשמיד 2 לוחות בקולה תוססת. השחקנים משחקים בתפקיד הבעלים של קבוצת כדורסל למשך 6 עונות, קונים שחקנים שונים אשר גורמים להכנסה (לפי הפופולריות שלהם) ומעניקים נקודות שונות בהתאם לעונה, יש שמשתפרים מעונה לעונה, יש שמזגזגים ויש שהולכים ונחלשים. השחקנים נקנים בדראפט - מכירה פומבית ושחקנים טובים נרכשים באלפי דולרים.
משחק מהנה מאוד שבנים מאוד אוהבים.שבוע טוב וחורף טוב.  
ערן
מלכה
19/10/2014 12:58
וואו ווא איזה כיף!!

קודם כל אנחנו מצפים לשלוש סקירות בקרוב:-)
אהבתי את התיאור של T2R הוא אלוף במשחקים צמודים, הפרש של נקודה זה משהו שקשה לישון אחריו בלילה:-)
הלונה פארק נראה לי מענין, הרוקוקו גם,
הכל בעצם:-)
עירית
19/10/2014 22:04
מה שמלכה אמרה :)
הכל בעצם
מחכה לסקירות
כלכך נהנית לקרואותך
ואתה עושה לי חשק להכיר עוד ועוד משחקים חדשים
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: