עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

מסביב לשולחן המשחקים - 12/10/2014

12/10/2014 06:30
ערן סונדרפן
חג ושבת בצל המשפחה, הנפיקו מעט מאוד משחקים הרבה מאוד אוכל תפילה ושינה בסוכה.
ובכל הבלגן הזה הצלחנו לחזור ל- 2 קלסיקות ומשחק ילדים קצר 1.


כבר כתבתי על משחק זה במאמר הראשון שלי בבלוג זה, רק חשוב לציין שהפעם שיחקו סביב השולחן 3 ילדי כיתה א', אחת מהם הכירה את המשחק, לשני האחרים הרעיון היה חדש. אחרי שהסברתי את המשחק וראיתי כמה סיבובים שהם קלטו, העברתי את שרביט ההשגחה לבן הגדול שלי. הם נהנו מאוד.


CAYLUS הוא משחק וותיק משנת 2005, ובכל זאת כל פעם שהוא חוזר לשולחן אין מי שיסרב לשחק. השחקנים במשחק בונים טירה למלך ותוך כידי בונים עיירה שלמה של מבנים שיקדמו אותם על צייר הניקוד.
משחק הנחת פועלים, בו סדר הפעולות נקבע על פי סדר המבנים על השביל, איסוף משאבים לצורך בנית ארמון המלך ומבנים דרושים בתקווה ששחקנים ישתמשו במבנים שלך בכדי לקבל מהם נקודות. משחק שבו במקום להאכיל את הפועלים צריך לשלם להם שיצאו לשטח ויעשו את מה שאתם רוצים. ובנוסף, תמיד להשים לב מה החברים עושים ולנסות למנוע מהם להשיג יותר נקודות ממך.
היה משחק מאוד צמוד עד סיבוב הנקודות האחרון, אז גיסי פתח פער שלא ניתן היה לסגור.
משחק מומלץ, על סף המשחקים הכבדים, 2-5 שחקנים מגיל 12, ו- 120 דקות לפחות.ואם במשחקים ישנים עסקינן, 1999 יצא המשחק המדהים הזה, מבית היוצר של Alan R. Moon היוצר האגדי של Ticket to Ride, זוכה המקום הראשון למשחקים הטובים ביותר בשנת 2004.

על השולחן מפת ארה"ב בה מופיעים מסילות שונות (צורה ולא צבע). השחקנים מגדילים את קווי החברות השונות וקונים מניות של החברות בכדי להרוויח כמה שיותר כסף. 4 פעמים במשחק מתבצע שלב חלוקת רווחים, בודקים כמה קווים לכל חברה, ובעל המניות המרכזי מקבל את כסף בשווי סה"כ הקווים של החברה.

המשחק עצמו הוא חידוש למשחק שיצא כבר ב- 1990 ועסק בקווי תעופה. ב- 2011 חודש המשחק שוב, תוך כידי חזרה לנושא המקורי 


 
יש במשחק אלמנט של מזל בפתיחת הקלפים, ושליפת קלף הזהב הגורם לחלוקת הכסף, אבל המשחק מהנה מאוד, ואפילו סבתא ישבה לשחק עם הילדים והנכדים!
2-6 שחקנים, מגיל 10 ומעלה, 90 דקות.אני מקצר הפעם בגלל החג, והשעה המוקדמת.
שיהיה לכם חג סוכות שמח, ושתרבו לשחק בסוכה
ערן
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: