עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

רשימת 10 המשחקים טובים ביותר - 1: 2004

29/09/2014 11:22
ערן סונדרפן
שנת 2004 זכתה למספר גדול של משחקים שווים אשר משפיעים עד היום על שוק המשחקים.
מצורפת רשימה של 10 משחקים הטובים ביותר שיצאו בשנת 2004 מתוך אוסף המשחקים שלי המונה נכון להיום 33 משחקים משנה זו:

10


YS הוא משחק בו השחקנים סוחרים במיני אבנים טובות ומשפיעים באופן ישיר על מכירי השוק של כל סוגי אבני החן. כל זה נעשה בשילוב של מכניקה בה השחקנים מניחים את החילים שלהם הכוללים ערך מספרי הפוך על השולחן כך ששחקנים אחרים לא יודעים איזה ערך אתם מניחים בכל מקום, שילוב של מצוין של מסחר ומכירה פומבית סגורה. 

9


זוכה משחק השנה בגרמניה לשנת 2005, יצא לשוק כבר ב-2004. משחק של איסוף יהלומים מנהר שוצף, כאשר תנאי מזג האוויר גורמים לנהר לנוע קדימה ולסירות הקנו של השחקנים ליפול במפל שבסוף המסלול.
בתחילת כל סיבוב השחקנים בוחרים אריח עם ערך תזוזה או אריח שינוי מזג האוויר בצורה סגורה. וכל שחקן בתורו פותח את האריח ופועל בהתאם. האריחים שהשתמשת בהם מונחים בצד וחוזרים ליד שלך רק אחרי שנגמרו לך כל האריחים. משחק שנראה מדהים מאוד מהנה. רק על תנסו ללמוד את החוקים מהחוברת כי אתם תשברו את הראש.

8


משחק של הנחת פועלים וניהול קלפים, השחקנים מסתובבים בהודו ובונים מקדשים ובנינים עבור מהרג'ה.
לא שיחקתי בו כבר הרבה זמן אבל יש לי זיכרונות מתוקים ממנו.

7


חבלן בעברית הנו משחק לכל השפחה, וניתן לשחק בו ב- 3 עד 10 שחקנים. בתחילת משחק השחקנים מקבלים זהות סודית, גמד טוב - מנסה להגיע לגביש הזהב שבסוף הדרך, גמד פחות טוב - מנסה למנוע את ההצלחה של הגמדים הטובים. מכוון ואף אחד לא יודע מי מה צריכים לנחש ולהבין לפי הפעולות השונות ששחקנים עושים. משחק קליל ומהנה.

6


או בשמו הישראלי חיבורים (לא יודע האם ניתן עדין להשיג בארץ) משחק מופשט, אהוב מאוד בביתנו, כאשר הקטע במשחק הוא שמי שמנצח הוא זה שהקדם הכי הרבה את הצבע האחרון! מה? אתם שואלים? אז כך: על הלוך יש סמלים בצבעים שונים (נוח גם לעיורי צבעים שבנינו) ושחקנים מנסים להניח אריחים ולקדם בלוח האישי שלהם את הצבעים. מי שמנצח הוא השחקן שהצבע שהכי פחות קודם אצלו הוא הכי מקודם מאחרים. כלומר נגיד שאני לא קדמתי כמעט את האדום ולכן קיבלתי בו רק 2 נקודות והוא הצבע בו יש לי הכי פחות נקודות, ולשחקן אחר הצבע הוא גם אדום אבל הוא קידם 3 נקודות, הוא ינצח. משחק מהנה שניתן לשחק עם ילדים מגיל 6 ומעלה.

5


לדעתי משחק המאפיה הטוב ביותר שיש עד היום! (ויסלח לי טום ואזיל). השחקנים מנסים לספק משקאות חריפים למועדונים שונים בניו יורק - משאיות מלאות סחורה מנסות להבריח באישון לילה את החביות שלכם למקום הנכון בלי להיתפס, תוך כידי השתלטות על המועדונים והגנה אליהם מפני יריבים אחרים. משחק לא פשוט אבל מהנה מאוד יצא לאחרונה בהדפסה מחודשת

4


מאז צאת הסרט, יוצאים חדשות לבקרים משחקים בעולם של שר הטבעות, אבל אין ספק שמלחמת הטבעת הוא הטוב ביותר שהופק, וזה ללא חיבור כל שהוא לסרט. המשחק מורכב מאוד ומעניק לשחקנים חוויה בלתי נשכחת בהזזת הכוחות השונים בשטח תוך כידי ניסיון להביא להשמדת הטבעת האחת. לארונה יצאה גירסה חדשה ומעודכנת למשחק. רק יש לקחת בחשבון שהמשחק ארוך, עם כי מהנה מאוד.

3


משחק מלחמה למתחילים, אבל בהחלט לא רק, לקח מערכת של משחקים לעולם מלחמת העולם השנייה בצורה פשוטה ומהנה. נכון להיום כולל מספר רב של תוספות המכילות כמעט, עם לא את כל, הרבות של המלחמה הנוראית ההיא. שני ספרים שיצאו בהמשך הפכו את המסכים השונים למשחק מלחמה של מספר מסכים מחוברים, כייף ותענוג צרוף, שלא נדבר על הסופר מפות המצריכות שולחנות כפולים וכו'....
בתחילת המשחק שחקנים מסדרים את הלוח המשתנה בהתאם למסך אותו בחרו לשחק. קלפים שונים מעניקים לשחקנים יכולות להזיז כוחות על הלוח או לעשות דברים מופלאים שמעבר לחוקי הבסיס. משחק מדהים במערכת של משחקים המכילה נכון לרגע זה עוד 5 משחקים שונים. 

2


כאשר שיחקתי ב- POWER GRID בפעם הראשונה, פשוט ישבתי בהלם. זו הייתה הפעם הראשונה בה שיחקתי משחק ניהול המשאבים ברמה הזאת, רמה של על השקל. משחק מדהים של מכירה פומבית של מפעלי חשמל, קנית משאבים מתאימים למפעל החשמל שקנית משוק המשאבים ההולך ומתייקר מסיבוב לסיבוב, בנית חיבורי חשמל לערים אספקת חשמל בכדי לקבל הכנסה, זה הכול. בדרך להחליט כמה משאבים לקנות? איזה מפעל להרוס ומתי ועוד. לוחות שונים שגרומים למורכבות שונה בסדר המשאבים וכו'... מהנה וכיף מוכן לשחק אותו בכל רגע נתון.

1גם היום, 10 שנים אחרי שיצא לאור, כאשר אני צריך להוציא משחק מהארון לשחקנים חדשים, ולא משנה באיזה גיל, זה המשחק הראשון שאבחר בו. וזה אומר הכל. קל להסביר, גורם לשחקנים להרגיש במורכבות שלו תוך כידי משחק, צבעוני ולא משעמם גם אחרי 10 שנים למרות שהלוח לא משתנה TTR הוא המשחק הטוב ביותר שיצא ב- 2004 ולא לחינם הוא זה להוצאה חדשה ומדהימה לכבוד גיל 10. 

אז מה המשחקים הטובים בעיניכם שיצאו ב- 2004? אשמח לשמוע את דעתכם.
ערן
מלכה
29/09/2014 13:14
באמת שנה סוערת והמלצות שוות:-)

אתה עושה גם ארועים לצוותי עובדים?
ערן סונדרפן
29/09/2014 13:20
בהחלט! צרי קשר 054-4467575
D.
05/10/2014 11:31
פעם ראשונה שנכנסתי לקרוא ואהבתי את הכתיבה התמציתית שנותנת מושג כלשהו על המשחק בלי להטריח יותר מדי.
האם אפשר לבקש שתכניס בכתבות כאלו קישור למשחק ב-BGG? זה רק מתבקש, לא...?
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: