עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

מסביב לשולחן המשחקים - 2

21/09/2014 10:11
ערן סונדרפן
עוד שבת שקטה יחסית עברה על כוחותינו, מזג האוויר ההפכפך גרם לי לצינון כבד. כך שלא יכולתי לשחק יותר מידי, שני הקטנים ניצלו את זה שאבא לא משחק אתם בכדי לשחק זה עם זה. והגדול חיכה לשעת כושר כדי לשחק אתי בכל זאת.


אז הבת גררה את בן השלוש לשחק ביחד באיגור - משחק מזל, לצעירים, 
על השולחן פותחים קלפים מהערמה, ועל הקלפים "מפלצות" שונות אותם על השחקנים להרכיב בעזרת קוביות המסומנות בשלל סמלים מוזרים אשר מופיעים גם על הקלפים. השחקן זורק את הקוביות וצריך להניח אחת מהם על אחד הקלפים, זורק את הקוביות שנשארו ושוב מניח על אחד הקלפים. ברגע שלא נשארו קוביות לזרוק מניחים דסקיות שחורות על מקום הקוביות לסמל שחלק זה יוצר. 
במידה ובסוף התור של השחקן כל חלקי קלף מסוים מכוסים, הוא מקבל את הקלף, הקלפים שווים נקודות. השחקן שאסף כמות נקודות ראשון הוא המנצח. 
שני מקרי קצה יכולים להיות במשחק, הראשון כאשר אף קובייה לא מראה סמל שיש על הקלפים, על השחקן להניח קובייה בצד ולזרוק את הנותרות, מקרה קצה שני הוא כאשר על הקובייה יוצאת המילה איגור, כל הקוביות הללו מונחות אחר כבוד בצד.
משחק מזל, המצריך חשיבה בקטע של איזה סמל לכסות במידה ויש יותר מאופציה אחת, בניסיון למנוע מהאחרים להשיג קלפים בקלות. כאשר משחקים ביותר מ-2 שחקנים התכנון יורד לאפס כי עד שמגיע תורך בכרך כלל הקלפים משתנים.
פשוט קצר ולילדים קטנים.


אז הבן הגדול פתח את Legendary על השולחן, 5 גיבורים נקראו למשימה: הוקי, האלמנה השחורה, אירון-מן, מר פנטסטיק, והדבר (THING) , בקרב מול לוקי מאיסנגרד. 

Legendary  הוא משחק שיתופי למחצה, של בנית חבילה המכיל בתוכו את חווית גיבורי העל מעולם הקומיקס של מארוויל. זהו אחד מתוך 4 משחקי גיבורי על שיש בביתנו והוא בהחלט נחשב לאחד הטובים.

בתחילת המשחק השחקנים מתחילים עם מספר מצומצם של קלפים, סוכני שיל"ד, ובמהלך המשחק הם רוכשים עוד ועוד קלפי גיבורים בכדי להילחם בנבל המרכזי. בדרך השחקנים צריכים לטפל בשליחים של אותו נבל התוקפים את האזורים השונים בעיר.
את הנבלים, הפושעים ובני הערובה אותם לכדת/הצלת אתה אוסף ומקבל אליהם נקודות בסוף המשחק, השחקן לו מרב הנקודות הוא המנצח. (זה למה מהשחק חצי שיתופי...)

יש שתי דברים שאני מאוד אוהב במשחק הזה:
1. כל משחק שונה בבדרך בה הוא עובד, בתחילת המשחק נבחר בצורה אקראית קלף המסביר כיצד הסופר נבל מנצח וכיצד ניתן להילחם בו, כתוצאה מכך נדרשים השחקנים להשים לב לדברים אחרים בכל משחק.
2. סדר הנחת הקלפים במשחק הוא חשוב מאוד, על הקלפים בפינה השמאלית למעלה יש שתי סמלים, סמלים אלו חוזרים לעתים קרובות ביכולות המיוחדות של הקלפים האחרים, סדר ההנחה של הקלפים יגרום לרצף שונה של פעולות, ראה תמונה להלן:


במידה ואניח את קלף האלמנה השחורה לפני אירון-מן אני אשחרר בן ערובה, במידה ואניח את הקלפים הפוך אני אקח עוד קלף ליד. (אתה יכול לשחק משחק 100 פעמים, ולפספס משהו קטן! תודה לשמואל הא על התיקון)
במידה ואניח את קלף האלמנה השחורה לפני אירון-מן אני אקח עוד קלף ליד, במידה ואניח את הקלפים הפוך אני אשחרר בן ערובה.
קניה נכונה של קלפים יכולות לגרום לרצפים מדהימים, כך קרה שבסיבוב האחרון הצלחתי לשלוף את כל הקלפים שלי מהחבילה. למרות שהפסדתי בנקודה 1 לבן שלי, עדין הרגשתי מצוין בגלל הרצף שיצרתי.


משחקים חדשים על המדף:

שביתת הדואר נע הסתימה (לפחות ל-48 שעות) ומבול של משחקים נחתו בביתנו טרם החורף:

זהו פרויקט KS בו השתתפתי, ומשחק גיבורי העל מספר - 4 בביתנו. איכות החומרים היא טובה, האריחים עשויים בעובי המדויק שבין מעולה לזבל. הדבר שהכי משך את לבי כאשר פתחתי את הקופסאות היה ספרי הקומיקס המהווים בעצם ספר "הרפתקה" או משימות, הספר מביא שתי עמודי קומיקס באנגלית ואז בשלב האקשן מופיע דף משימה, איך לסדר את הלוח וכו'. נראה נחמד נראה מתי יהיה זמן לשחק.


הרביעי בסדרת COIN של GMT, עוד לא פתחתי אבל מריח מצוין!


עכשיו שהמשחק הזה אצלי אני מבין למה המשלוח היה כל כך יקר! עוד לא פתחתי, סגור לאירוע מיוחד....

משחק קליל מבית TMG, מסדרת המיני משחקים, מה שאומר שהמשחק עלה 5$ והוא מגיע במעטפה...
בתוכנו יש כל מה שצריך בכדי לשחק, והוראות ל- 3 אפשרויות של משחק. שיחקנו פעם אחת נחמד וחביב.

תוספות למשחקים קיימים:


 לא מצאתי פרויקטים מעניינים ב- KS השבוע. חסכתי לעצמי ולכם הרבה כסף.

שתהיה לכולם שנה טובה! שנה של משחקים ניצחונות והפסדים בכבוד.
ערן


עירית
עירית
21/09/2014 17:38
אני ממש נהנית מסקירות משחקי הילדים שאתה מביא
תודה
ערן סונדרפן
21/09/2014 21:47
בשמחה, ככה זה כאשר יש ילדים קטנים בבית.
אור
22/09/2014 13:37
היי,
כל הכבוד על ההשקעה, ממש כיף שחזרת לכתוב ולעדכן.
רציתי לדעת איזה עוד משחקי גיבורים יש לך, לי יש marvel legendary ושוקל לקנות את sentinel
ערן סונדרפן
22/09/2014 13:54
DC COMICS שהוא משחק בנית חבילה פשוט וקל, SENTINELS OF THE MULTIVERSE שיתופי ומאוד אהוב בגלל הקטע שיש חבילה מיוחדת לכל גיבור, והמשחק ממש נבנה כמו קומיקס
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: