עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

מסביב לשולחן המשחקים - 1

14/09/2014 06:33
ערן סונדרפן
זה כמה שבתות שפיתחנו בבית שיטת משחק חדשה, מיד לאחר סעודת שבת, כאשר הקטן בבנינו (בן שנה וחצי) הולך לישון, אני מתכנס יחד עם הילדים סביב השולחן ומתחיל בצעיר בן ה-3 שעוד רגע גם יניח את ראשו על הכר, וכלה בבן ה-10 כל אחד בתורו בוחר משחק לוח, וכל המעוניין מצטרף.

אז שלחתי את בן ה- 3 לחפש משחק שהוא רוצה, זה תמיד סיכון בגלל שהוא עלול להביא משהו שעוד לא בשבילו, אך הפעם הוא חזר עם משחק כמעט בול - מרוץ הצבים.מרוץ הצבים הוא משחק ל 2-5 שחקנים, מגיל 5 ומעלה ומשוחק בכ- 20 דקות.
בתחילת המשחק כל שחקן מקבל צבע של צב בצורה סודית כך שאף אחד לא יודע מה הצבע של השחקן האחר, בעזרת קלפים השחקנים מקדמים צבים שונים על הלוח בניסיון לקדם את הצב שלהם. הקטע הוא שבמידה ואתה מזיז צב למשבצת בה יש כבר צב, הצב שהוזזת מטפס ומונח על הצב שניצב כבר במשבצת! וכאשר הצב התחתון זז, כל הצבים שעל גבו זזים אתו.
בני היקר לא ניתח במשחק, להפך הוא הוביל, בטעות, את הצב שלי לניצחון, אבל לו זה לא היה משנה, העיקר שהוא ישב ליד השולחן ושיחק עם אבא משחק לוח!

או.קי. תור הבת בת ה-6, זה מכבר עלתה לכיתה א' - והנה ההיא חוזרת.... היי הלו לא מצאת משהו אחר מתוך ה- 600 משחקים שיש לנו? היא מתעקשת, הגדול בוחר פורש במורת רוח, 


רמיקוב מפוזר על השולחן. הבן הצעיר בן ה-3 משחק עם אבא. אין להכביר במילים, המשחק מוכר לכם.

הקטן בן ה-3 הולך לישון, הקטנה פורשת לעיסוקה, זה הזמן של החברה ה"גדולים" הבן הולך לחדר וחוזר עם... כלום.  מה קרה? לא יודע מה לבחור, תבחר אתה.
הולך לחדר ומחפש בין הדברים שהוא אוהב את מה שיעשה לו שמח:


מלחמת הכוכבים - משחק הקלפים - הוא אחד היהלומים הבוהקים יותר בסדרת משחקי ה- LCG (משחקי קלפים חיים) של חברת FFG. במשחקים אלו אתה קונה חבילת בסיס הכוללת את קלפי הבסיס (משוגעים לדבר קונים 2 או 3 עותקים בכדי שיהיה להם מספיק עותקים מכל קלף) ומידי חודש בחודשו יוצאת הרחבה למשחק בת 60 קלפים נוספים. חוקי המשחק מגדירים את שיטת בנית החבילה בה שחקנים צריכים להכיל רק - 60 קלפים! 
בסוף המשחק הקודם ישבנו אני והוא במשך כחצי שעה בכדי "לתקן" את החבלות בהם השתמשנו באותו משחק, והפעם שלפנו את החבילות המוכנות ויצאנו לבדוק את היכולת שלהם. 
במשחק צד אחד משחק את הצד של הכוח האפל (DARK FORCE) המנסים לשרוד עד סיום בנית כוכב המוות והשני משחק את הצד של כוחות האור המנסים לחבל בבניית כוכב המוות. 
זו לא הפעם הראשונה שאנו משחקים, אבל בהחלט זה היה המשחק המוצלח ביותר שהיה לנו, הוא היה צמוד והצלחנו להפתיע זה את זה בקלפים ששינו את מהלך המשחק.

אחרונים ולא פחות חביבים שיחקנו אני אשתי ובני הגדול שני משחקים קלילים:


2-5 שחקנים מגיל 7 ומעלה - 20 דקות
משחק חביב בו מנסים להעמיס חיות על תיבות נח, מכל בעל חיים יש זכר ונקבה וכל אחד שוקל משקל בין 0 ל- 10. ברגע ששחקן הניח קלף שגורם למשקל לעבור את המשקל המקסימלי, 21 קילו, הוא לוקח את כל הקלפים שהיו מונחים בתיבה. על כל קלף יש סימון של נקודות רעות, ואחרי ש-4 תיבות נח נלקחו בודקים למי יש ביד הכי פחות נקודות רעות. והוא המנצח.


2-4 שחקנים מגיל 10 ומעלה 30 דקות
משחק ענק בקופסה קטנה, המטרה במשחק להגיע ראשון ל-17 נקודות לפחות בתקווה שאף אחד לא יעקוף  אותך כי מסיימים את סבב השחקנים עד הסוף.
ישנם מבנים הדורשים משאבים שונים, אבן, עץ מהנדס ומתכת, יש פועלים שמומחים בתחומים שונים של בנית המשאבים, הרעיון הוא להצמיד פועלים מתאימים למבנה בכדי לבנות אותו. הפועלים עולים כסף עבור השירותים שהם נותנים, ובדרך כלל כאשר מסיימים מבנה מקבלים הכנסה על הבניה שלו.
מאוד נחמד דורש תשומת לב ותכנון קדימה.


משחקים חדשים על המדף: 

 

אין לה הרבה מה להגיד על שני אלו, אבל הם מהיוצרים האהובים אלי (יש כמה כאלו שאני משתדל לא לפספס אף משחק שלהם)פרויקטים מעניינים ב- KS:
שבוע צפוף ב- KS ארבע פרויקטים מרשמים, צריך להחליט על מה לוותר -


Poseidon's Kingdom - המשחק יצא במקור בתערוכת אסן 2011, בהפקה של חברה מיוחדת המפיקה משחק אחד בשנה בכמות מוגבלת של עותקים. כאן יש אפשרות לקבל את המשחק בשיפורים גרפים חשובים. ממליץ לראות ביקורות ולהכריע לכאן או לכאן. אני השקעתי.
Orcs Orcs Orcs - של חברת QUEEN GAMES, שאני אף פעם לא מבין למה הם צריכים KS, בכל מקרה מדובר על שילוב של משחק אהוב עלינו פה ומכניקה אהובה - CASTEL PANIC ובנית חבילה. נשמע מדליק.

BOMB SQUAD - של חברת TMG, משחק שיתופי בו השחקנים נלחמים נגד השעון בפצצה מתקתקת העלולה להתפוצץ בכל רגע. מה שמיוחד במשחק, זה לקיחת מכניקה מהמשחק HANABI בו השחקנים לא רואים את הקלפים שלהם אלא את הקלפים של חבריהם לקבוצה, וצריכים לתת רמזים לגבי הקלפים שהשחקנים מחזיקים. יוצר המשחק הסביר את המכניקה בצורה הבאה: לצוות שמגיע לאזור הפצצה אין מושג מה קורה במבנה באמת והוא אוסף מידע ומנתח אותו ביחד כך שכל אחד נותן חלק מהמידע לחבר. נשמע מעניין מאוד וקיבל ביקורות טובות בתערוכת GENCON 2014.
King Down - מאת היוצר הישראלי סער שי, הוא בעצם שח-מט על גחלים בוערות. שחקנים צריכים לזמן את היחידות שלהם ללוח ולנסות לתפוס את הטירה שבמרכז הלוח. הכלים עצמם זזים ואוכלים כמו בשח-מט.
מי שיתמוך במשחק מהארץ יקבל בונוס מיניאטורה גדולה ויפה להניח על המדף.


אז זהו לשבוע זה, תמשיכו לשחק וליהנות גם מההפסד,
ערן
עירית
16/09/2014 02:46
מעריצה את הסבלנות לשחק עם כל ילד על פי התור
תודה על סקירת משחקי הילדים
מלכה
19/09/2014 08:00
תתחדש על הבלוג!
אשמח לעקוב.

תודה גם על הסקירה של KS משום מה אני אף פעם לא מצליחה להבין איך מוצאים שם פרוייקטים מענינים.
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: